Twitter'da "#HAYIR" hareketi

Belki biliyorsunuzdur daha önceden Twitter'da #NOtayyip eylemi olmuştu, aynı oluşum şimdi halk oylaması için toplandı. Daha önceden yaptıkları #NOtayyip eylemi basında çok ses getirmişti. Bugün saat 21:00'de ise Twitter'da "#HAYIR"ı kullanarak anayasa değişikliğine neden "#HAYIR" denilmesi gerektiğini Twitter'da anlatacaklar.Bildiğiniz gibi, 12 Eylül 2010 Türkiye için Anayasa teklifinin oylanacağı referandum günü olacak. Daha önce de Twitter’da #NOtayyip diyerek duyurduğumuz sesimizi, bu sefer (her ne kadar bugün daha zor olduğunu bilsek de) #HAYIR diyerek duyurmaya çalışacağız.
#NOtayyip’i Trending Topics‘e sokamamış, buna karşın Türkiye ve yurt dışı basınında ilgi çekmeyi başarmıştık. 20 Ağustos 2010 günü, saat 21:00’de hep birlikte, hem anayasaya neden #HAYIR dediğimiz twitlerimizin, hem de gündelik twitlerimizin sonuna #HAYIR ekleyerek bu sefer de #HAYIR‘ı Trending Topics içerisine sokmayı deneyeceğiz.
Şundan eminiz ki, #HAYIR diyen vatandaşlara sayısız hakaretler edildiği, PKK terör örgütü ile bir tutulduğu, vatandaşların seçim haklarının gasp edilmeye çalışıldığı bu günlerimizde, en azından Twitter üzerinde, #HAYIR diyerek aslında azımsanmayacak ve ötelenemeyecek bir kitle olduğumuzu, seçimimizi yaptığımızı ve 12 Eylül’de de bu irademizi herkese göstereceğimizi, yılmadığımızı herkese gösterebileceğiz.
Bu eylemin Twitter üzerinden olması bazılarına saçma, garip gelecektir. Ancak, Twitter üzerinde her kesimden, her yaştan insan olduğunu unutmayalım. Bu platform aracılığı ile tepkimizi dile getirebilir, “Neden #HAYIR” sorusunun cevabını daha geniş kitlelere yayabiliriz. Elbette ne tüm Türkiye internet kullanıyor, ne de Twitter… Ancak, elimizde böyle bir platform ve şans varken neden kullanmayalım?

Bunun için,

Referandumda #HAYIR diyecek herkesi,

20 AĞUSTOS 2010, SAAT 21:00’de

Tüm twitlerinin içerisinde #HAYIR eki eklemek üzere davet ediyoruz.

Kaynak
Ayrıntılı bilgi: Blog, Twitter hesabı

Comments

Popular posts from this blog

Blogger için geliştirdiğim benzer yazılar eklentisi

RedHack'in Diyanet İşleri Başkanlığı hacki ve SQL Injection

"Özgür Düşünce Hareketi’nden tüm direnişçilere kısa bir mektup"