Koyun gözlüğünün kanıtlarından bir başkasıdır!

Altın Portakal'da jüri üyesi olan Emir Kusturica'yı daha önceden AKPli Bursa Belediyesi de çağırmıştı!Altın Portakal Film Festival'inin Uluslararası Yarışma bölümüne Bosna Savaşı'na ilişkin sözleri tartışılan Emir Kusturica'nın jüri olması gerekçesi ile CHPli Antalya Büyükşehir Belediyesi çok söz işitiyor. Hatta Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay festivale katılmayacağını açıkladı.

Köşelerinde bu durumu eleştiren "yandaş" gazetelerdeki "yandaş" köşe yazarları, Kusturica haziran ayında 49. Uluslararası Bursa Festivali kapsamında kurucusu olduğu "No Smoking" müzik topluluğu ile konser verdiğinde ses çıkarmamışlardı.

Kusturica, Bursa'ya geldiğinde çok iyi bir şekilde karşılanmış, basında "dinleyenleri coşturdu" anlamında ifadeler yer almıştı. Şimdi ise bu ifadeler farklı bir boyut almış durumda.

AKPli çağırınca iyidir güzeldir, CHPli çağırınca Türkiye'de yeri yok!

Yanlış anlaşılmasın, ben şu anda ne Kusturica'yı, ne de CHP'yi destekliyorum. AKP'yi zaten desteklemiyorum. Bursa Belediyesi'nin çağırması da yanlış, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin de. Ancak ortada daha büyük bir yanlış var.

Her zaman söylüyorum, Türkiye'de yüzde 60'ı geçen bir yandaş basın var! Yandaş olmayanlar, AKP'ye ters söylemleri olanlar susturuluyor, "bertaraf ediliyor"!

İşte bu da koyun gözlüğünün kanıtlarından bir başkasıdır!

Comments

Popular posts from this blog

Blogger için geliştirdiğim benzer yazılar eklentisi

RedHack'in Diyanet İşleri Başkanlığı hacki ve SQL Injection

"Özgür Düşünce Hareketi’nden tüm direnişçilere kısa bir mektup"