Bu filmi eleştiremezsin, yassah hemşehrim!

Öteki Sinema'ya şok!


Kanunun 4 üncü maddesinde …. sunuş biçiminden, bağlantı sağladığı içeriği benimsediği ve kullanıcının söz konusu içeriğe ulaşmasını amaçladığı açıkça belli ise genel hükümlere göre sorumludur. hükmü yer almaktadır.
Sonuç olarak;
Bahse konu mevzuat çerçevesinde, internet sitenizdeki içeriklerin yukarıda belirtilen mevzuat hükümleri çerçevesinde gözden geçirilerek, cezai sorumluluğunuza ilişkin hükümler saklı kalmak kaydıyla, söz konusu içeriklere ulaşımın derhal mevzuata uygun hale getirilmesi,bu içerikler konusunda yasal tedbirlerin alınması hususunda gereğini rica ederiz.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu / Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı
Keşke yeni yılın ilk yazısını daha güzel bir konu hakkında yazabilseydim.

Öteki Sinema'ya TİB'den "Sırp Filmi" hakkında yazılan eleştiri yazısını kaldırması talimatı geldi.

Yıl olmuş 2012, biz hâlâ sansürden, özgürlüklerden konuşuyoruz.

Sırp Filmi, içerdiği şiddet sahneleri ile oldukça çok konuşulan, Türkiye'ye ise hiçbir şekilde gelmemiş bir film. Pedofili, nekrofili, çocuk istismarı gibi konuları işliyor. Emekli bir porno film yıldızı olan Milos, ailesiyle "normal" bir hayat sürdürürken, eski iş arkadaşlarından Lejla bir gün bir teklifle çıkagelir. Milos'un yer almasını istediği "sanat filmi projesi"nde reddedemeyeceği kadar büyük bir para vardır; fakat öte yandan bu işin arka yüzü ve detayları sır gibi saklanmaktadır...

Türkiye'ye hiç gelmeyen bir film hakkında yazılan bir eleştiri yazısı bile yasaklanabiliyor, öyle saçma bir noktaya geldik ki her kafasına esen "bazı şeylere" ters olan bir içeriği sansürleyebiliyor.

Ahmet Şık'ın basılmamış kitabı yasaklanabiliyor.

Recep Tayyip Erdoğan'ın kendi sözlerine atıfta bulunarak, aynı sözlerle Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren blog yazarı Barış Ünver'e Erdoğan tarafından dava açılabiliyor.

İnci Sözlük gibi bir oluşum bile "kaçak Lig TV yayını" gerekçesi ile sansürlenebiliyor.

Hep aynı şeyleri söylemekten, yazmaktan bıktık, yorulduk, usandık. Klâvyemiz aşındı. E o modem İnternet'e girmeyecekse nereye girsin? Hepten kapatın İnternet'i, olsun bitsin rahat edin.

Ayrıca bakınız: http://www.otekisinema.com/filme-degil-elestirisine-bile-sansur/
http://www.facebook.com/note.php?note_id=10150507300290101

Comments

Popular posts from this blog

RedHack'in Diyanet İşleri Başkanlığı hacki ve SQL Injection

What happens if you killed by a space debris?

Uzay çöpü tarafından öldürülürseniz ne olur?